Olympiske fjell og Vrelo Bosne naturpark-tur fra Sarajevo
Om denne aktiviteten
- Bestillingen din blir bekreftet øyeblikkelig
- Dette alternativet har GRATIS kansellering: reserver uten risiko!
Oversikt
På denne turen vil du ha muligheten, i rundt 4 timer, til å utforske de emblematiske stedene til de XIV olympiske leker i Sarajevo. Du kan besøke Trebević, Igman og Bjelasnica-fjellene, samt Kosevo Olympic Stadium og Zetra Olympic Hall.
Ledsaget av en ekspertguide vil du også få muligheten til å oppdage en mengde interessante fakta om landets olympiske historie, mens du puster inn den friske fjelluften og beundrer dens vakre utsikt. En aktivitet full av skjønnhet og historie, ideell for elskere av natur og utendørssport.
- Utforsk ikoniske steder fra de olympiske leker i Sarajevo på denne rundt 4-timers turen
- Besøk Trebević, Igman og Bjelasnica-fjellene, samt den olympiske stadion og hallen
- Lær om landets olympiske historie ledsaget av en ekspertguide
Dette er inkludert
- Utflukt til de olympiske fjellene og naturparken Vrelo Bosne fra Sarajevo
- Ekspertguide
- Rundturstransport til hotellet
- Kjøretøy med klimaanlegg
Velg deltakere og dato
Hva du kan forvente
Hvis du er en naturelsker og ønsker å unnslippe byens kjas og mas, er denne turen perfekt for deg. I omtrent 4 timer vil du ha muligheten til å utforske de ikoniske stedene som var en del av de 14. olympiske leker i Sarajevo. Denne turen tar deg til de vakre fjellene Trebević, Igman og Bjelasnica, hvor ulike olympiske konkurranser ble holdt.
Du vil starte turen med å besøke Trebević, kjent for bob- og sledekonkurransene ved vinter-OL i Sarajevo i 1984. Her kan du gå på bobsledebanen og ta fantastiske bilder mens du nyter det vakre landskapet i byen Sarajevo.
Ditt neste stopp blir i Igman, hvor konkurransene langrenn, skiskyting og hopp ble arrangert. Du vil få muligheten til å se hoppbakkene og høre historien om vinnerne i disse skigrenene.
Du fortsetter mot Bjelasnica, det høyeste fjellet i området og et av de beste skistedene i Bosnia-Hercegovina i dag. Her ble det arrangert alpine konkurranser under de olympiske leker. Du vil ha muligheten til å nyte en taubanetur (valgfritt) eller slappe av med en varm kopp te i et vakkert fjellhus.
Til slutt vil du besøke Bosnia River Spring, en vakker naturpark hvor du kan nyte et grønt landskap og rikelig med vann. Eventuelt kan du ta en vogntur gjennom en vakker eikegate , hvor du finner noen av de vakreste villaene og husene fra den østerriksk-ungarske monarkiperioden.
Kort sagt, denne turen vil gi deg en unik opplevelse for å få kontakt med naturen og oppdage Sarajevos rike olympiske historie. I tillegg vil du nyte fordelene med rundturstransport til og fra hotellet ditt, slik at du kan nyte den mest mulig komfortable og tilfredsstillende opplevelsen.